Liepas pārgājiens: divas Ellītes un Veidenbaums!

15.06.2024, sestdiena.

 

Dabas pārgājiens Gaujas nacionālajā parkā – ainaviskā Liepas kalna apkārtnē, apskatot Lielo Ellīti un Mazo Ellīti, un ciemojoties slavenā dzejnieka Eduarda Veidenbauma muzejā!

 

Pārgājiena programmā:

 

-        Liepas kalns un Lielā Ellīte – viena no senāk zināmajām un interesantākajām alām Latvijā! Daudz nosaukumu, daudz teiku un smilšakmens arkām bagātākā vieta Latvijā!

-        Kā stāsta, kad Velnu izdzina no Lielās Ellītes, viņš patvērās Mazajā Ellītē. Arī tā ir gana interesanta smilšakmens ala, no kuras iztek dzestrs avots. Mazā Ellīte ir daudz mazāk pazīstama nekā Lielā Ellīte.

-        Liepas kapi (tajos apglabāts dzejnieks Eduards Veidenbaums) un Liepasmuiža – daudz interesanta visapkārt!

-        Kalāči – Eduarda Veidenbauma muzejs, kurā ciemosimies un vietējā gida vadībā izzināsim ikkatru muzeja nostūri. Veidenbauma dzeju lasījuši un dzirdējuši daudzi – gan skolā mācīts, gan komponistu iecienīts un dzejoļi dziesmās pārvērsti – „Reiz zaļoja jaunība”, „Kā gulbji balti padebeši iet”... Ap pusotru stundu gara izzinoša ekskursija.

-        Pa ceļam vēl citi interesanti objekti un stāsti!

 

Tikšanās Rīgas Centrālajā stacijā pie kasēm: ~ 6:45.

Vilciens no Rīgas Centrālās stacijas 7:00!

Var pievienoties arī pa ceļam, iekāpjot Zemitānos, Čiekurkalnā, Juglā vai citur.

Pārgājiena sākums no Lodes stacijas: ~ 9:20.

Pie stacijas varam satikties ar dalībniekiem, kas uz pasākumu ierodas ar savu vai citu sabiedrisko transportu. Sava auto novietošana – pie Lodes stacijas.

Finišs pārgājienam turpat kur sākums – pie Lodes stacijas ap 17:30.

Atpakaļ uz Rīgu brauksim ar vilcienu (17:46) no Lodes.

 

Pasākuma ilgums: ~ 8 stundas.

Pārgājiena garums – kopā ap 16 km.

Apvidus ir daudzveidīgs, mazliet reljefains, bet iešanas ātrums būs mierīgs, bez steigas, ar atpūtas pauzēm! Pasākums piemērots ikvienam, kam patīk iet dabas pārgājienos.

 

Vadītājs: Andris Grīnbergs – ceļotājs, dabas pētnieks un vēsturnieks (M.hist.).

 

Dalības maksa priekšapmaksā: 9 (deviņi) EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērniem līdz 9 gadiem (ieskaitot) – bezmaksas. Dalības maksa priekšapmaksā ir rēķins uz e-pastu un pārskaitījums internetbankā.

Pēdējais brīdis pietiekties uz priekšapmaksu – piektdiena, 14.jūnijs, 16:00!

 

Otra iespēja: pieteikšanās un dalības maksa uz vietas: 10 EUR, skolēniem – 5 EUR, bērniem līdz 9 gadiem – bezmaksas.

 

Pieteikšanās norise: piesakies norādot dalībniekus un maksātāju, telefona numuru saziņai, saņem savā e-pastā rēķinu, apmaksā internetā ar bankas pārskatījumu uz populārāko Latvijas banku – Swedbank.

 

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com , vai zvanot / sms uz T.: 29 246 928.

 

Dalības maksā iekļauts: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi un visi nodokļi.

 

Papildus izmaksas: personīgie ceļa izdevumi, piemēram, vilciena biļete Rīga – Lode: 4,70 – ~ 5,0 Eur (atkarībā no iegādes veida), un muzeja apmeklējuma cena (biļete + gida pakalpojumi): ~ 3,70 EUR, skolēniem, studentiem un senioriem – 2,50 EUR.

 

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14.gadiem obligāti jābūt pieaugušo pavadībā.

 

Svarīgi: piesakies laicīgi, jo pārgājiena grupai var būt maksimālā dalībnieku skaita ierobežojums!

 

Ja gadījumā pēc dalības apmaksas gadās saslimt, savlaicīgi informējot par neierašanos, ir iespēja dalības iemaksu atlikt uz kādu no nākamiem pārgājieniem! Neierašanās gadījumā – priekšapmaksa netiek atmaksāta, bet, ne vēlāk kā diennakti pirms pasākuma, ir pārceļama.

 

Nepaliec brīvdienās mājās!

 

Visa informācija: www.specturisms.lv un sociālajos tīklos!

 

Spectūrisms – speciālais pārgājienu tūrisms.

 

*****

Šī emuāra populārākās ziņas