Sezonas noslēguma pārgājiens Ogrē un apkārtnē!

26.12.2023. – Ziemassvētku brīvdiena, otrdiena.

 

Dabas pārgājiens Ogrē un Ogres apkārtnē ar apskates vietām, kas tikpat kā nezināmas vai maz zināmas, ar vietām, kas nav parastos tūrisma piedāvājumos. Visa diena pie dabas! 2023.gada sezonas pēdējais Spectūrisma pārgājiens!

 

Tikšanās Rīgas centrālajā stacijā pie kasēm: ~ 9:00.

Izbraukšana ar Ogres vilcienu no Rīgas centrālās stacijas: 9:18.

Iespēja pievienoties arī Jāņavārtu, Salaspils un citās stacijās pa ceļam.

Tikšanās vieta un pārgājiena sākums: Ogres stacija, 10:10.

 

Pārgājiena programmā:

-        Kādreiz slavenā Daugavas krastu pilskalna – Ķentes kalna vieta. Pilskalnu nopostīja padomju laikos, bet ainavas ir daļēji saglabājušās. Neliels stāsts par zudušā pilskalna vēsturi un nozīmību.

-        Ogres sala – interesanta vieta Ogres pilsētā, ar krastmalas ainavām.

-        Leduskritumu vieta – interesanti, kas tur būs? Tikko pārlaists liels atkusnis, bet pa naktīm tomēr brīžiem piesalst, un, kas zina, kas krasta nogāzē būs decembra nogalē redzams!?

-        Aizstaigāsim līdz kādam interesantam parkam ar skatu laukumu un apraudzīsim kā Ogres apkārtnē klājas Latvijas otram dižākajam paeglim (kadiķim)! Nomērīsim arī tā vareno apkārtmēru!

-        Nobeigumā – Ogres centrs un gājēju iela vakara gaismās un svētku noformējumā! Apskatīsim arī tādus svētku dekorus, kas atrodas nomaļākās Ogres vietās!

-        Protams, tā kā sezonas noslēgums, kā jau tradicionāli, gada pēdējā pārgājiena nobeigumā tiks nosaukti arī 2023.gada aktīvākie spectūristi! Interesanti cik Spectūrisma pārgājienos gada laikā viņi piedalījušies?

-        Visa diena pie dabas interesantā apvidū un svētku noskaņās!

-        Un kas zina, varbūt brauksim arī ar jauno pasažieru vilcienu!

 

Pārgājiena sākums un nobeigums – Ogres dzelzceļa stacijā.

Šoreiz – apļveida maršruts, auto iespējams atstāt tam piemērotās vietās Ogres stacijas apkārtnē.

 

Pasākuma ilgums: ~ 6 stundas.

Pārgājiena garums – kopā ap 15 – 17 km sanāks.

Apvidus ir viegli reljefains, bet iešanas temps būs mierīgs, ar atpūtas pauzītēm.

Pasākums piemērots ikvienam, kam patīk iet pārgājienos!

Neaizmirsti mājās pusdienu pārtiku, siltu dzeramo, maiņas (vajadzības gadījumam) zeķes!

Vadītājs: Andris Grīnbergs – ceļotājs, dabas pētnieks un vēsturnieks (M.hist.).Ogre svētku noskaņās. 2021.gada decembra foto. Kā izskatās šogad? Novērtēsim!

 

Dalības maksa priekšapmaksā: 9 (deviņi) EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērniem līdz 9 gadiem (ieskaitot) – bezmaksas. Dalības maksa priekšapmaksā ir rēķins uz e-pastu un pārskaitījums internetbankā.

 

Otra iespēja: dalības maksa uz vietas: 10 EUR, skolēniem – 5 EUR, bērniem līdz 9 gadiem – bezmaksas.

 

Pēdējais brīdis pietiekties uz priekšapmaksu – piektdiena, 22.decembris, 17:00. Pēc tam paliek otra iespēja – apmaksa uz vietas pirms pārgājiena sākuma.

Neierašanās gadījumā – priekšapmaksa netiek atmaksāta, bet, ne vēlāk kā diennakti pirms pasākuma, ir atliekama/pārceļama.

Pieteikšanās norise: piesakies norādot dalībniekus un maksātāju, telefona numuru saziņai, saņem savā e-pastā rēķinu, apmaksā internetā ar bankas pārskatījumu uz populārāko Latvijas banku – Swedbank.

 

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com , vai zvanot/sms T.: 29 246 928.

 

Dalības maksā iekļauts: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi un visi nodokļi.

 


Svētku noskaņās apraudzīsim arī leģendāro skupltūru - Lācīti ar medus podu.


Papildus izmaksas mazas: personīgie ceļa izdevumi, piemēram, vilciena biļete Rīga – Ogre = tikai 1,50 EUR. Pērkot turp un atpakaļ uzreiz – nedaudz lētāk.

 

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14.gadiem obligāti jābūt pieaugušo pavadībā.

 

Ja gadījumā pēc dalības apmaksas gadās saslimt – tad, savlaicīgi, vēlākais iepriekšējā dienā, informējot par neierašanos, ir iespēja dalības iemaksu atlikt – pārcelt uz kādu no nākamiem pārgājieniem!

 

Nepaliec brīvdienās mājās!

Visa informācija: www.specturisms.lv

Spectūrisms – speciālais pārgājienu tūrisms!

Šī emuāra populārākās ziņas