Senā Kuldīga, Pelču pils un ūdenskritumi! Jaunums!

25.03.2023. – sestdiena.

 

Pretim pavasarim uz Kurzemi, uz Kuldīgu! Senās pilsētas ievērojamākās un pārsteidzošās vietas, balti putojoši ūdenskritumi, un pārgājiens Kuldīgas apkārtnē uz iespaidīgo Pelču pili un vareno Upatu dižozolu, kas ir viens no dižākajiem Kurzemē un visā Latvijā!

 

Tikšanās vieta: Rīgas autoosta, 6:40.

Rīgas – Kuldīgas autobuss uz Kuldīgu: 7:00.

Pārgājiena sākums Kuldīgā pie autoostas: 9:50 (pēc Rīgas autobusa pienākšanas).

Pārgājiena nobeigums – turpat Kuldīgā, pie autoostas.


 


Pārgājiena programmā:

 

-        Kuldīga – viena no skaistākajām un senākajām Latvijas pilsētām! Tās vēsturiskās vietas, senākie nami un pavisam maz zināmi objekti, kas piedāvājumā tikai Spectūrismā! Mēs ejam tur, kur citi neiet! Pārgājiena posms vecpilsētā pa vietām, kur masu tūristi parasti nenonāk.

-        Pelču pils – viena no izcilākajām 20.gadsimta sākuma pilīm Latvijā! Celta 1903.-1904.gadā un ir arhitekta Vilhelma Neimaņa meistardarbs, kurā apvienoti vairāki arhitektūras stili – baroka, jūgendstils un renesanses elementi. Sākotnēji lepnā muižas pils piederēja Līvenu dzimtai, bet 2.pasaules kara laikā tajā iekārtojās vācu armijas štābs, kas tur uzturējās līdz pat kapitulācijai 1945.gada maijā. Būs iespēja apskatīt pili gan no ārpuses, gan iekšpuses, gan arī parku izstaigāt! Tur ir ko redzēt!

-        Upatu dižozols – viens no Latvijas dižākajiem ozoliem, kas sen jau pārsniedzis 8 ar pusi metru apkārtmēru! Izcils un ainavisks, vairāk kā 400 gadus jau stāv Kurzemes vējos Kuldīgas pusē.

-        Ir pavasaris – ūdenskritumu laiks! Apskatīsim Ventas rumbu, kas ar 270 m platumu ir platākais ūdenskritums Eiropā. Tagad palu laikā – redzams ūdenskrituma maksimālais platums. Paraudzīsim – varbūt jau pirmās vimbas rumbā lec!?

-        Alekšupītes ūdenskritums – augstākais upju ūdenskritums Latvijā! 4 metrus augsts tas gadsimtiem šalc pašā Kuldīgas vecpilsētā, gandrīz blakus senajam ķieģeļu tiltam pār Ventu un citiem interesantiem vēstures objektiem.

-        Pavasarīgi dabas skati ar Ventas ieleju un vēl daudz kas skaists un interesants pa ceļam!

 

Pasākuma ilgums: ~ 7 stundas.

Pārgājiena garums ~ 20 km.

 Apvidus ir daudzveidīgs, bet iešanas temps būs mierīgs.

Pasākums piemērots ikvienam, kam patīk iet pārgājienos!

Vadītājs - gids: Andris Grīnbergs – ceļotājs, vēsturnieks (M.hist.) un grāmatas „Latvijas ūdenskritumi un krāces” (R., 2011) autors.

 

Atpakaļceļā brauksim ar autobusu no Kuldīgas 17:30, kas uz Rīgu kursē caur Tukumu.

Tiem, kas brauc ar savu auto, to ērti novietot būs Kuldīgā autoostas tuvumā. Pārgājiens ir apļveida, kur sāksim, tur arī beigsim.

 

Dalības maksa priekšapmaksā: 9 EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērniem līdz 9 gadiem (ieskaitot) – bezmaksas. Dalības maksa priekšapmaksā ir rēķins uz e-pastu un pārskaitījums internetbankā.

 

Otra iespēja: dalības maksa uz vietas: 10 EUR, skolēniem – 5 EUR, bērniem līdz 9 gadiem – bezmaksas.

 

Pēdējais brīdis pietiekties un veikt priekšapmaksu – piektdiena, 24.marts, 17:00.

Neierašanās gadījumā – priekšapmaksa netiek atmaksāta, bet, ne vēlāk kā diennakti pirms pasākuma, ir pārceļama (atliekama uz citu pasākumu).

 

Pieteikšanās norise: piesakies norādot dalībniekus un maksātāju, telefona numuru saziņai, saņem savā e-pastā rēķinu, apmaksā internetā ar bankas pārskatījumu uz populārāko Latvijas banku – Swedbank.

 

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com, vai zvanot/sms T.: 29 246 928.

 

Dalības maksā iekļauts: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi un visi nodokļi.

 

Papildus izmaksas: personīgie ceļa izdevumi, piemēram, autobusa biļete Rīga – Kuldīga: ~ 6,55 EUR., simbolisks ziedojums 1 EUR vietējai gidei.

Līdzi ņemam pārtiku pusdienām un siltu dzeramo, ko nolietosim atpūtas pauzēs.

 

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14.gadiem obligāti jābūt pieaugušo pavadībā.

 

Ja gadījumā pēc dalības apmaksas gadās saslimt, kļūt par kontaktpersonu vai nonākt karantīnā – tad, savlaicīgi informējot par neierašanos, ir iespēja dalības iemaksu pārcelt uz kādu no nākamiem pārgājieniem! Piesakies uz pasākumu laicīgi!

 
Nepaliec brīvdienās mājās!

 

Spectūrisms – speciālais pārgājienu tūrisms.

 

Visa informācija: www.specturisms.lv

 

Šī emuāra populārākās ziņas