Pa slavenību pēdām Āgenskalnā!

Iespēja iepazīt Pārdaugavu! 2021.gada Spectūrisma pārgājiena atkārtojums!

11.03.2023. – sestdiena.

 

Slaveni aktieri un komponisti, izcili arhitekti un rakstnieki, citu jomu augsta līmeņa speciālisti, kas dzīvojuši Āgenskalnā, un kuru devums augstu novērtēts gan Latvijā, gan ārzemēs! Pa slavenību pēdām Āgenskalnā! Būs stāsti gan par dzīves skaisto pusi, gan skarbo realitāti, gan viņu īpašiem atklājumiem un sasniegumiem. Stāsti par ievērojamiem cilvēkiem, kas bagātinājuši Pārdaugavas un Rīgas vēsturi!

 

Tikšanās vieta: Pārdaugavā, Slokas un Kalnciema ielas krustojumā, 10:00.

 

Pārgājiena programmā: slavenu Āgenskalna iedzīvotāju dzīves vietas un pārsteidzoši stāsti par viņu dzīvi, par izcilību un bohēmu, par likteņiem un atstāto mantojumu. Maršrutā apskatīsim vietas, kur Pārdaugavā dzīvojuši – Rainis, Krišjānis Barons, Ernests Birznieks-Upītis, Pēteris Barisons, Eduards Smiļģis, Uldis Stabulnieks, Pauls Stradiņš, Eižens Laube, Linards Laicens, Jānis Poruks, Gunars Janovskis un daudzi citi, kopumā vairāk kā 30 ievērojamas personības, par kurām būs interesanti un maz zināmiem faktiem bagāti stāsti. Apskatīsim ēkas, kurās viņi dzīvojuši, novērtēsim cik sakoptas tās ir, un cik daudziem no viņiem ir piemiņas zīmes šajās vietās!

 

Šis pārgājiens var būtiski mainīt priekšstatus par Āgenskalna apkaimi!

Nav paredzēti iekštelpu objektu apmeklējumi!

 

Pārgājiena nobeigums – turpat kur sākums: Slokas un Kalnciema ielas stūrī.

 

Satiksme uz pārgājiena sākuma vietu ir daudzveidīga. Pasākuma sākuma/nobeiguma vietai ir laba sabiedriskā transporta satiksme ar pilsētas centru – trolejbusi (Nr.5, 9, 25) un autobusi (Nr.37, 41, 53, u.c.) pa Vanšu tiltu, gan tramvaji (Nr. 1 un 5) pa Akmens tiltu, kā arī autobusi no Imantas, Zolitūdes un citām apkaimēm (pieturas Baložu iela un Kalnciema iela).

 

Automašīnu novietošanai uz pārgājiena laiku ieteicamākās ir Baložu un Kapseļu ielas (bezmaksas stāvēšana).

 

Pasākuma ilgums: ~ 3 – 4 stundas.

Pārgājiena garums – kopā ~ 8 – 10 km.

 

Apvidus ir līdzens, bet iešanas temps būs mierīgs.

Pasākums piemērots ikvienam, kam patīk iet pārgājienos!

Vadītājs: Andris Grīnbergs – vēsturnieks (M.hist.), Rīgas novadpētnieks kopš bērnu dienām.

 

Dalības maksa priekšapmaksā: 9 EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērniem līdz 9 gadiem (ieskaitot) – bezmaksas. Dalības maksa priekšapmaksā ir rēķins uz e-pastu un pārskaitījums internetbankā.

 

Otra iespēja: dalības maksa uz vietas: 10 EUR, skolēniem – 5 EUR, bērniem līdz 9 gadiem – bezmaksas.

 

Pēdējais brīdis pietiekties un veikt priekšapmaksu – piektdiena, 10.marts, 17:00.

Neierašanās gadījumā – priekšapmaksa netiek atmaksāta, bet, ne vēlāk kā diennakti pirms pasākuma, ir pārceļama (atliekama uz citu pasākumu).

 

Pieteikšanās norise: piesakies norādot dalībniekus un maksātāju, telefona numuru saziņai, saņem savā e-pastā rēķinu, apmaksā internetā ar bankas pārskatījumu uz populārāko Latvijas banku – Swedbank.

 

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com, vai zvanot/sms T.: 29 246 928.

 

Dalības maksā iekļauts: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi un visi nodokļi.

Papildus izmaksas: tikai personīgie ceļa izdevumi.

 

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14.gadiem obligāti jābūt pieaugušo pavadībā.

 

Svarīgi: piesakies laicīgi, jo pārgājiena grupai var būt maksimālā dalībnieku skaita ierobežojums!

Ja gadījumā pēc dalības apmaksas gadās saslimt, kļūt par kontaktpersonu vai nonākt karantīnā – tad, savlaicīgi informējot par neierašanos, ir iespēja dalības iemaksu pārcelt uz kādu no nākamiem pārgājieniem! Piesakies uz pasākumu laicīgi!

 

Nepaliec brīvdienās mājās!

 

Spectūrisms – speciālais pārgājienu tūrisms.

 

Visa informācija: www.specturisms.lv

 

Šī emuāra populārākās ziņas