Rīgas stāsti.

Bišumuiža, Katlakalns un ciemošanās Rāmavas muižā!  

26.02.2023. – svētdiena.

 

Pārgājienu sāksim Rīgā, pa Bauskas ielu apskatot maz zināmas vēstures vērtības dosimies uz nomalē esošo Bišumuižu, un tālāk uz Katlakalnu, kur būs iespējas iepazīt vēl citus vēstures noslēpumus, bet nobeigumā ciemosimies vienā no skaistākajām Pierīgas muižiņām, ko ietver parks ar vairākiem ievērojamiem dižkokiem. Nobeigumā ciemosimies – Rāmavas muižiņā!

 

Tikšanās vieta: Pārdaugavā, pie Vaiņodes ielas transporta pieturas un Latvijas Valsts mežu biroja Ulmaņa gatves un Vaiņodes ielas stūrī, 10:00.

 

Pārgājiena programmā:

 

-        Bauskas ielas ievērojamākās vēstures un arhitektūras pērles, kā arī Rīgas stāsti kādus var dzirdēt tikai Spectūrisma pārgājienos!

-        Bišumuiža (apskate no ārpuses), tās vēsture un apbūves komplekss, un parks ar Pārdaugavas dižāko ozolu.

-        Pārsteidzoši vēsturiski atklājumi Katlakalna kapos, kā arī citas ievērojamas lietas. Te arī apglabāts latviešu aizstāvis Garlībs Merķelis.

-        Daugavas un Olektes upītes ainavas, Katlakalna luterāņu baznīca (apskate no ārpuses).

-        Ciemošanās jaukajā Rāmavas muižiņā, kas pazīstama arī kā Depkina muiža un saistīta arī ar slaveno rakstnieku Garlību Merķeli. Apskatīsim arī muižas parka vērtības!

-        Un vēl daudz kas interesants pa ceļam!

 

 

Satiksme uz pārgājiena sākuma vietu: 4. un 19.trolejbuss (pietura Vaiņodes iela). Netālu ir arī 10.tramvajs, 44. un 46.autobuss, kā arī 27.trolejbuss (pieturas Robežu iela / Telts iela).

Var uz pasākumu braukt arī ar savu auto un to novietot bez papildus maksas tuvējā apkārtnē (piemēram, Valdeķu ielas malā), bet pēc pārgājiena atbraukt atpakaļ ar pilsētas autobusu.Attēlā: Rāmavas (Depkina) muižiņa. Foto: © Andris Grīnbergs. 


Pārgājiena nobeigums – pie Rīgas satiksmes autobusa pieturas. Noderēs e-talons!

 

Pasākuma ilgums: ~ 5 stundas, ieskaitot muižiņas apmeklējumu.

Pārgājiena garums – kopā ~ 12 km.

 

Apvidus ir samērā līdzens, bet iešanas temps būs mierīgs.

Pasākums piemērots ikvienam, kam patīk iet pārgājienos!

Vadītājs - gids: Andris Grīnbergs – vēsturnieks (M.hist.), Rīgas novadpētnieks kopš bērnu dienām.

 

Dalības maksa priekšapmaksā: 9 EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērniem līdz 9 gadiem (ieskaitot) – bezmaksas. Dalības maksa priekšapmaksā ir rēķins uz e-pastu un pārskaitījums internetbankā.

Otra iespēja: dalības maksa uz vietas: 10 EUR, skolēniem – 5 EUR, bērniem līdz 9 gadiem – bezmaksas.

 

Pēdējais brīdis pietiekties un veikt priekšapmaksu – piektdiena, 24.februāris, 17:00, ja grupa jau nav pilna.

Neierašanās gadījumā – priekšapmaksa netiek atmaksāta, bet, ne vēlāk kā diennakti pirms pasākuma, ir pārceļama (atliekama uz citu pasākumu). Attēlā: Bišumuiža. Foto: © Andris Grīnbergs.


Pieteikšanās norise: piesakies norādot dalībniekus un maksātāju, telefona numuru saziņai, saņem savā e-pastā rēķinu, apmaksā internetā ar bankas pārskatījumu uz populārāko Latvijas banku – Swedbank.

 

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com , vai zvanot/sms T.: 29 246 928.

 

Dalības maksā iekļauts: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi un visi nodokļi.

 

Papildus izmaksas: personīgie ceļa izdevumi, Rāmavas muižiņas apmeklējums – 5 EUR (cenā būs iekļauta arī kafija, tēja vai kakao), pirmskolas vecuma bērniem - bezmaksas.

 

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14.gadiem obligāti jābūt pieaugušo pavadībā.

 

Svarīgi: piesakies laicīgi, jo pārgājiena grupai var būt maksimālā dalībnieku skaita ierobežojums!

Ja gadījumā pēc dalības apmaksas gadās saslimt, kļūt par kontaktpersonu vai nonākt karantīnā – tad, savlaicīgi informējot par neierašanos, ir iespēja dalības iemaksu pārcelt uz kādu no nākamiem pārgājieniem! Piesakies uz pasākumu laicīgi! Attēlā: Ramas krogs. Foto: © Andris Grīnbergs.


Nepaliec brīvdienās mājās!

Spectūrisms – speciālais pārgājienu tūrisms.

Visa informācija: www.specturisms.lv

 


Šī emuāra populārākās ziņas