Dubulti un Majori ziemā un ciemošanās pie Aspazijas!

17.12.2022. – sestdiena.

 

Jūrmala ziemā ir pilnīgi citāda nekā vasarā. Klusāka, mierīgāka un baltāka. Apskatīsim Dubultu un Majoru ievērojamākās vietas, romantiskās mazās ieliņas, ievērojamas vasarnīcas un Majoru muižu. Paciemosimies īpašu Ziemassvētku dzejoļu autores – Aspazijas mājā, un nobeigumā pavērtēsim cik krāšņi svētkiem saposta Jomas iela!

 

Iespējama tikšanās Rīgas Centrālajā stacijā: 10:40.

Izbraukšana ar Slokas vilcienu no Rīgas Centrālās stacijas: 11:00.

Tikšanās vieta – pārgājiena sākums: Dubultu stacijā, 11:40.

 

Pārgājiena programmā:

 

-        Klusās un vēsturiskās Dubultu (Vecdubultu) ieliņas. Apraudzīsim skaistu koka arhitektūru. Uzzināsiet arī interesantus stāstus par šo apkārtni, tās pirmsākumiem un zudušajām vērtībām.

-        Ciemošanās Aspazijas mājā – muzejā ar stāstiem par dzejnieces dzīvi, sadzīvi, sasniegumiem kultūras un sabiedriskajās jomās. Aspazija ir arī autore vairākiem dzejoļiem par Ziemassvētkiem (populārākais – Circenīša Ziemassvētki)!

-        Majoru mazāk zināmās vietas, tai skaitā Majoru muižas apskate (no ārpuses).

-        Nobeigumā Jūrmalas galvenā svētku egle un citi rotājumi skaisti sapostajā Jomas ielā.

-        Kā arī citas interesantas vietas pa ceļam!

                                        

Pārgājiena sākums – Dubultu stacijā, nobeigums – pie Majoru stacijas.

Var uz pasākumu braukt arī ar savu auto un to bez maksas novietot Dubultu vai Majoru stacijas tuvumā, un tad pirms vai pēc pārgājiena ar vilcienu pabraukt vienu pieturu.

Aicināts ikviens dalībnieks, arī tad, ja nekad vēl Spectūrisma pārgājienos nav iets, jo šis ir piemērots ikvienam, kam patīk doties dabā!

 

Pasākuma ilgums: kopumā ~ 4 – 5 stundas.

Pārgājiena garums – kopā ~ 7 - 8 km.

Apvidus ir samērā līdzens, bet iešanas temps būs mierīgs.

Pasākums piemērots ikvienam, kam patīk iet pārgājienos!

Vadītājs: Andris Grīnbergs – ceļotājs, dabas pētnieks un vēsturnieks (M.hist.).

 

Dalības maksa priekšapmaksā: 9 (deviņi) EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērniem līdz 9 gadiem (ieskaitot) – bezmaksas. Dalības maksa priekšapmaksā ir rēķins uz e-pastu un pārskaitījums internetbankā.

Otra iespēja: dalības maksa uz vietas: 10 EUR, skolēniem – 5 EUR, bērniem līdz 9 gadiem – bezmaksas. Vēlams arī pieteikt dalību, bet apmaksu varēsiet veikt uz vietas.

 

Pēdējais brīdis pietiekties un veikt priekšapmaksu – piektdiena, 16.decembris, 17:00. Pēc tam – paliek otra iespēja: apmaksa uz vietas.

 

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com, vai zvanot/sms T.: 29 246 928.

 

Pieteikšanās norise: piesakies norādot dalībniekus un maksātāju, telefona numuru saziņai, saņem savā e-pastā rēķinu, apmaksā internetā ar bankas pārskatījumu uz populārāko Latvijas banku – Swedbank.

Neierašanās gadījumā – priekšapmaksa netiek atmaksāta, bet, ne vēlāk kā diennakti pirms pasākuma, ir pārceļama. Piesakies uz pasākumu laicīgi! Grupas lielums var tikt ierobežots!

 

Dalības maksā iekļauts: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi un visi nodokļi.

Papildus izmaksas mazas: personīgie ceļa izdevumi, piemēram, vilciena biļete Rīga – Dubulti (tikai 1,50 EUR) un ~ 1 EUR par vietējā gida pakalpojumu.

 

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14.gadiem obligāti jābūt pieaugušo pavadībā.

 

Svarīgi: piesakies laicīgi, jo pārgājiena grupai var būt maksimālā dalībnieku skaita ierobežojums!

Ja gadījumā pēc dalības apmaksas gadās saslimt, kļūt par kontaktpersonu vai nonākt karantīnā – tad, savlaicīgi informējot par neierašanos, ir iespēja dalības iemaksu pārcelt uz kādu no nākamiem pārgājieniem!

 Nepaliec brīvdienās mājās!

Spectūrisms – speciālais pārgājienu tūrisms.

 

Visa informācija: www.specturisms.lv .

 

 

Šī emuāra populārākās ziņas