Jaunums! Siguldas apkārtnes izcilo avotu pārgājiens!

20.03.2022. – svētdiena.

 

Šoreiz uz Gaujas senleju, kur parasti dodas tūristi nonākot Siguldā, mēs neiesim. Dosimies uz citu pusi – uz izciliem Siguldas apkārtnes avotiem. Būs gan populārais Saltavots, gan maz zināmie Zušu – Staiņu sēravoti un pirmatnējā Sērupīte! Protams, arī pavasara ainavas un kārtīgs pārgājiens dabā!

 

 

Izbraukšana ar Siguldas vilcienu no Rīgas centrālās stacijas: 7:46.

Tikšanās vieta: Siguldas stacija, 9:00.

 

Pārgājiena programmā:

 

-         Slavenais un plaši pazīstamais Saltavots pie Lorupes. Kādreiz to uzskatīja par lielāko avotu Latvijā, bet tagad vairs ne. Liels tas ir joprojām, bet ne pats dižākais. Kāpēc tā – par to plašāks stāsts pie Saltavota.

-         Zušu un Staiņu sēravoti – maz zināmi dabas objekti, par kuriem savulaik rakstīja, ka tajos ūdens ir – izcili labs, un tāds tas ir joprojām. Stāsti par šiem interesantajiem avotiem iz „veciem laikiem”.

-         Sērupīte ar maz civilizācijas ietekmētām ainavām jeb pirmatnējā daba, Velna teikās minētie Jūdaži, un citas interesantas vietas pa ceļam. Raudzīsim arī kādi gājputni jau sastopami Vidzemē!

-         Šis pārgājiens īpaši patiks dabas objektu cienītājiem!

 

Pārgājiena sākums un nobeigums – Siguldas dzelzceļa stacijā.

Var uz pasākumu braukt arī ar savu auto un to bez maksas novietot Siguldas stacijas tuvumā, kur to atļauj satiksmes noteikumi.

 

Pasākuma ilgums: ~ 7 - 8 stundas.

Pārgājiena garums – kopā ap 25 km garantēti.

Apvidus ir mēreni reljefains – samērā līdzens, bet iešanas temps būs mierīgs.

Pasākums piemērots ikvienam, kam patīk iet pārgājienos!

Pārgājienā nav paredzēti iekštelpu objektu apmeklējumi!

Pārgājiena sākums – Siguldas stacijā, 9:00.

 

Vadītājs: Andris Grīnbergs – ceļotājs, dabas pētnieks un vēsturnieks (M.hist.).

 

Dalības maksa priekšapmaksā: 9 (deviņi) EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērniem līdz 9 gadiem (ieskaitot) – bezmaksas. Dalības maksa priekšapmaksā ir rēķins uz e-pastu un pārskaitījums internetbankā.

Otra iespēja: dalības maksa uz vietas: 10 EUR, skolēniem – 5 EUR, bērniem līdz 9 gadiem – bezmaksas.

 

Pēdējais brīdis pietiekties un veikt priekšapmaksu – piektdiena, 18.marts, 17:00, ja grupa jau nebūs pilna. Neierašanās gadījumā – priekšapmaksa netiek atmaksāta, bet, ne vēlāk kā diennakti pirms pasākuma, ir pārceļama. Piesakies uz pasākumu laicīgi! Grupas lielums var tikt ierobežots!

 

P.S. Pēc pārgājiena iespējams individuāli apmeklēt zīda gaismas laternu pasākumu Siguldas Pils kompleksā (par atsevišķu samaksu; izdevīgāk biļetes iegādāties laicīgi internetā), vai doties uz kādu no Siguldas omulīgajām kafejnīcām un ieturēt maltīti vai kādu našķi!

 

Pieteikšanās norise: piesakies norādot dalībniekus un maksātāju, telefona numuru saziņai, saņem savā e-pastā rēķinu, apmaksā internetā ar bankas pārskatījumu uz populārāko Latvijas banku – Swedbank.

 

Pieteikšanās pārgājienam: specturisms@gmail.com, vai zvanot T.: 29 246 928.

 

Dalības maksā iekļauts: pasākuma organizēšanas un vadīšanas izmaksas, tehniskie izdevumi un nodokļi.

Papildus izmaksas mazas: personīgie ceļa izdevumi, piemēram, vilciena biļete Rīga – Sigulda = 2,10 EUR.

 

Spectūrisms ir draudzīgs bērniem. Var nākt pārgājienā arī ar pirmskolas vecuma bērniem (viņiem – bez maksas)! Dalībniekiem līdz 14.gadiem obligāti jābūt pieaugušo pavadībā.

 

Svarīgi: piesakies laicīgi, jo pārgājiena grupai var būt maksimālā dalībnieku skaita ierobežojums!

Pārgājiens notiek atbilstoši spēkā esošajiem epidemioloģiskajiem nosacījumiem.

Ja gadījumā pēc dalības apmaksas gadās saslimt, kļūt par kontaktpersonu vai nonākt karantīnā – tad, savlaicīgi informējot par neierašanos, ir iespēja dalības iemaksu pārcelt uz kādu no nākamiem pārgājieniem!

 

Nepaliec brīvdienās mājās!


Pirmatnējā daba pie Staiņu sēravotiem. Foto: Andris Grīnbergs, 2013.g.


Šī emuāra populārākās ziņas